Cup Winners














Ontario Cup





2015 Marconi            
2014 Marconi            
2012 AEK Olympians





2010 AEK Olympians





2008 AEK Olympians





2002 Portuguese





1978 Marconi





1955 Marconi














League Cup





2019 Marconi
           
2018 Marconi            
2017 Marconi            
2016 Jagiellonia            
2015 Marconi            
2014 Marconi            
2013 Filial Benfica SC





2012 AEK Olympians





2011 Croatia





2010 AEK Olympians





2009 AEK Olympians





2008 AEK Olympians





2007 AEK Olympians





2006 White Eagles





2005 Portuguese





2004 St. Thomas





2003 AEK Olympics





2002 Portuguese





2001 Benfica





2000 Hungarians





1999 Portuguese





1998 Croatia





1997 Portuguese





1996 Benfica





1995 Portuguese





1994 London City





1993 Portuguese





1992 St. Thomas





1991 Norfolk





1990 Panhellenic





1989 White Eagles





1988 Hungarians





1987 St. Thomas





1986 Chatham





1985 Ingersoll





1984 Portuguese





1983 Curinga





1982 Ingersoll





1981 Ingersoll





1980 St. Thomas A





1979 Marconi





1978 Marconi





1977 Roma





1976 London Celtic





1975 London Celtic





1974 Marconi-Inter





1973 Croatia





1972 Stratford





1971 Stratford





1970 Ingersoll





1969 Olympians





1968 Marconi





1967 Marconi





1966 Marconi





1965 Germans





1964 Marconi





1963 Queens Royals





1962 Germans





1961 Ingersoll Mikes





1960 Italo Canadians














Division Cups






Premier First Second Third Fourth


2019 Olympians English
English
LS Croatia
Strathroy
   
2018 Jagiellonia Taxandria Carib Stars African Carib FC African Car
   
2017 Marconi
Sarnia FC Germans African Carib FC LS Croatia    
2016 Marconi Wallaceburg Chatham African Carib FC Portuguese    
2015 Marconi Wallaceburg
Chatham
English
Germans    
               
  Premier First Second Third Fourth E Fourth W Fourth
2014 Croatia English Croatia English Germans St.Columban St.Columban
2013 AEK Olympians Scottish St. Columban Pameer St. Thomas Exeter St. Thomas
2012 AEK Olympians English Sarnia Taxandria LAC Juventus Oakridge LAC Juventus
2011 AEK Olympians Portuguese St. Thomas Norwest Marconi Pachuca Marconi
2010 St. Thomas Marconi Simcoe St. Columban Woodstock Middlesex Stathroy

Premier First Second Third E Third W Third C Third
2009 AEK Olympians Chatham Portuguese St. Columban Middlesex Taxandria
2008 AEK Olympians Benfica Wallaceburg St. Thomas Marconi Middlesex
2007 Benfica Bosnia Benfica London Renegades Middlesex
Colombia
2006 Portuguese London City Sarnia Fury Delhi Athletics English F.C.


Premier First Second Third U - 21 Rec
2005 AEK Olympics Marconi Portuguese Sarnia Fury Bluewater Ingersoll
2004 Portuguese White Eagles Hispanos Benfica Sarnia Fury

2003 Portuguese Croatia Ingersoll Strathroy PC B


2002 Portuguese White Eagles Marconi B Curinga


2001 Portuguese NFC Porto Croatia Exeter Fury


2000 Marconi AEK London Ingersoll Portuguese B


1999 Portuguese Wallaceburg Serbs Strathroy PC B


1998 Croatia Norfolk Benfica B AEK Olympians


1997 Portuguese Croatia Bosnia



1996 Portuguese Norfolk St. Columban



1995 London City Strathroy PC Benfica



1994 St. Thomas Panhellenic Petrolia



1993 St. Thomas London City Panhellenic



1992 White Eagles Hungarians Dante



1991 White Eagles St. Thomas Dante



1990 Croatia Woodstock Wallaceburg



1989 Croatia Bluewater Simcoe Lusos



1988 White Eagles Panhellenic Simcoe Lusos




Level I Level II




1987 Curinga Latinos




1986 Delhi Athletics Chatham




1985 Woodstock Germans




1984 Croatia Croatia B




1983 Croatia Bluewater




1982 St. Columban Woodstock




1981 Portuguese London City U-19





First Second Third Fourth


1980 Marconi St Thomas Ingersoll St. Bartalomeo


1979 Hungarians London United Yugoslavs Slavia


1978 Marconi Oakridge Strathroy NC



1977 Celtic Portuguese Lusitanos United



1976 Marconi Hungarians St. Columban



1975 Scottish London United Grand Bend



1974 Scottish White Eagles Goderich United



1973 Celtic Marconi B Strathroy Ben



1972 Scottish Ingersoll White Eagles



1971 Germans Scottish Croatia



1970 Olympians Croatia Woodstock



1969
Roma Croatia



1968 Marconi Celtic Olympians



1967 Marconi Celtic Sarnia (Dante)



1966 Marconi Germans B Germans B



1965 Dutch Lions Sarnia B Stratford



1964 Marconi Croatia




1963 QR Woodstock





1962 Dutch Lions





1961 Dutch Lions





1960 Dutch Lions





1959 Dutch Lions





1958 Stratford FB





1957 Sarnia (Dante)





1956 Sarnia (Dante)





© 2022, WOSL  :: privacy
log in
forgot password?