Champions Runner-ups


2019 Jagiellonia Marconi
     
2018 Jagiellonia
Marconi      
2017 Marconi Jagiellonia      
2016 Marconi Jagiellonia      
2015 Marconi Jagiellonia      
2014 Benfica Marconi       
2013 AEK Benfica


2012 AEK Benfica


2011 AEK SLB-Simple


2010 AEK Benfica


2009 AEK Croatia


2008 London Croatia AEK Olympians


2007 AEK London Portuguese


2006 AEK Croatia


2005 Benfica London Portuguese


2004 London Portuguese Benfica


2003 AEK Olympics London Portuguese


2002 London Portuguese London Bosnia


2001 London Portuguese London Marconi


2000 London Portuguese Strathroy Portuguese


1999 London Portuguese London Benfica


1998 London Portuguese London Benfica


1997 London Portuguese London Benfica


1996 London Portuguese Sarnia Bluwater


1995 London Portuguese London City


1994 Sarnia Bluewater St. Thomas


1993 London Portuguese St. Thomas


1992 White Eagles St. Thomas


1991 White Eagles St. Thomas


1990 White Eagles Panhellenic


1989 White Eagles Sarnia Bluwater


1988 Sarnia Bluwater St. Thomas








Lower Divisions



  First Second Third Fourth  
2019 Taxandria
London Croatia
LS Croatia
Strathroy Utd
 
2018 Woodstock Carib Stars
Taxandria LACFC  
2017 Portuguese Germans Portuguese LS Croatia  
2016 Wallaceburg Chatham Southend Portuguese  
2015 Portuguese Marconi
English Germans  
           

First Second Third Fourth E Fourth W
2014 English Croatia  Strathroy  Croatia  St Columban 
2013 Olympians AEK Tillsonburg SC America SC America SC Exeter SC
2012 Bosnia Sarnia Croatia LAC Juventus Chatham
2011 White Eagles St. Thomas Middlesex Croatia Pachuca
2010 Marconi Portuguese AEK Scottish Strathroy







First Second Third E Third W Third C
2009 Wallaceburg Middlesex United Norfolk London Marconi Serbia
2008 London Benfica London English St. Thomas Chivas FC Middlesex United
2007 St. Thomas Benfica St. Marys Colombia
2006 Woodstock Sarnia Fury White Eagles London Aces







First Second Third Under 21
2005 Strathroy London Portuguese Sarnia Fury Bluewater
2004 White Eagles Hispanos Benfica Sarnia Fury
2003 Croatia Ingersoll Hispanos

2002 Bluwater St. Columban Curinga

2001 Porto London Portuguese B Woodstock

2000 AEK London Simcoe Thunder London Portuguese B

         
Rec Divisions



2005 Taxandria




First Second Third East Third West
1999 Chatham Express Serbs Simcoe Nairn
1998 Forest United Exeter Central Ingersoll Serbs

First Central Second East Second West
1997 Croatia Marconi B Bosnia Forest United
1996 Benfica St. Columban Latinos Bluwater B
1996 St. Thomas Benfica Tillsonburg Petrolia
1994 Dante Curinga Tillsonburg Chatham Express
1993 London City Curinga Panhellenic Chatham

First Second East Second West

1992 Hungarians St. Thomas Dante

1991 Scottish Croatia St. Columban

1990 London City Ingersoll Wallaceburg

1989 German Canadians Simcoe Lusos Strathroy


First East First West Second East Second West
1988 Panhellenic Curinga Taxandria Simcoe Lusos






Forest City Challenge Cup




Premier First Second Third
2000 Portuguese AEK Simcoe Tillsonburg
1999 Portuguese Chatham C Serbs W. Eagles / SPC
1998 Croatia Forest United Porto Croatia / Germans

Premier First Second

1997 Portuguese Croatia Marconi/Bosnia/Forest U

1996 St. Thomas Croatia St.Columban/Latinos/Bluewater

1995 Portuguese St. Thomas Benfica/Ingersoll/Petrolia

1994 Bluewater Panhellenic Curinga/Tillsonburg/Petrolia

1993 St. Thomas no winner Alianza/Panhellenic/Petrolia

1992 White Eagles Marconis St. Thomas/Dante

1991 St. Thomas Scottish St. Thomas

1990 White Eagles City Portuguese

1989 White Eagles St. Thomas Simcoe Lusos

© 2022, WOSL  :: privacy
log in
forgot password?